fbpx

SISTEMA report

HomeSISTEMA report

SISTEMA

Nabízíme kompletní zpracování SISTEMA reportu pro Váš stroj nebo linku.

Co je SISTEMA report?

SISTEMA report je unifikovaným dokumentem v oblasti funkční bezpečnosti, který je výstupem stejnojmenného softwarového nástroje. Nástroj byl vyvinut institutem IFA (Institut für Arbeitsschutz der Deutschen Gesetzlichen Unfallversicherung) pro usnadnění aplikace postupů uvedených v normě EN ISO 13849-1.

Nástroj umožňuje modelovat strukturu systémů dle požadavků EN ISO 13849-1. Parametry nezbytné pro dosažení požadované úrovně vlastností (PLr) tzn. kategorie bezpečnostních částí ovládacích systémů (SRP/CS), opatření proti poruchám se společnou příčinou (CCF) na vícekanálových systémech, střední dobu do nebezpečné poruchy každého kanálu (MTTFd) a diagnostické pokrytí (DC) komponent a bloků, je možné vkládat krok po kroku a při změně jakéhokoliv parametru je ihned zobrazen vliv na celý systém.

Na základě architektury bezpečnostního systému a použitých fyzických prvků je stanovena dosažená úroveň vlastností PL (Performance Level) a porovnána s požadovanou úrovní vlastností PLr (Performance Level – required). Tento princip je realizován zvlášť pro každou funkci bezpečnostního systému.

Při použití bezpečnostních prvků vybraných výrobců je možné využít knihoven, které již obsahují detailní informace o produktu včetně dosahovaných spolehlivostních ukazatelů. Tyto knihovny jsou samotnými výrobce pravidelně aktualizovány dle nabízeného sortimentu. V případě nedostupnosti prvků v knihovnách je možné zadat požadované parametry z jiné dokumentace nebo použít parametry předdefinované.

Software umožňuje vytvořit report pouze v jazycích angličtina a němčina.

Potřebujete poradit nebo zpracovat SISTEMA report?

Kontaktujte nás… Můžete využít třeba tento formulář:

    CPS servis, s.r.o.

    CPS servis, s.r.o. - specialista na bezpečnost strojů
    od r. 2003

    Kontaktujte nás
    Copyright © CPS servis, s.r.o. 2021